Хаос на НАТО вежбата во Словенија: Хеликоптер удри во далновод (ВИДЕО)

Хаос на НАТО вежбата во Словенија: Хеликоптер удри во далновод (ВИДЕО)

Шпански воен хеликоптер удри во далновод за време на воена вежба на Словенија на вежбата на НАТО Алијансата, објави словенечката војска.

Во инцидентот нема ниту еден повреден, а леталото успеало да слета без никакви проблеми. Пилотот и копилотот не се повредени, а на леталото имало мала штета. Но, поради инцидентот Кршко и околината останаа без струја.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds