Холандскиот премиер до Бајден: Извини Џо, фудбалот победи (УРНЕБЕСНО ВИДЕО)

Холандскиот премиер до Бајден: Извини Џо, фудбалот победи (УРНЕБЕСНО ВИДЕО)

Премиерот на Холандија му одговори на американскиот претседател Џо Бајден по денешниот натпреварот од Светското првенство во 2022 година.

На овој натпревар победи репрезентацијата на Холандија со резултат 3:1.

Извинете Џо, фудбалот победи 😉“, напиша Марк Руте по натпреварот.

Sorry Joe, football won. 😉#NEDUSA @OnsOranje https://t.co/v27gYK7niv

— Mark Rutte (@MinPres) December 3, 2022

Да потсетиме, претседателот на САД, Бајден ја поддржа својата репрезентација пред натпреварот со Холандија во осминафиналето на турнирот.

На твитер на политичарот се појави видео на кое тој вели: Ова е фудбал, Напред САД!

Американците трет пат не успеваат да го поминат осминафиналето на Светските првенства.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy