Хотел во центарот на Скопје во карантин, забранет влез и излез – се тестира турист за коронавирус

Хотел во центарот на Скопје во карантин, забранет влез и излез – се тестира турист за коронавирус

Хотел во центарот на Скопје од утрово е во карантин откако има еден сомнителен случај со коронавирус.

Екипата на ТВ21 има ексклузивни снимки од акцијата која ја спроведе МВР заедно со лица од Министерството за здравство. Земени се монстри од лицето кое е странски државјанин по што ќе се изврши тестирање дали има коронавирус.

Извор:tv21.tv

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds