Хрват гол скокна во море по победата (ФОТО)

Хрват гол скокна во море по победата (ФОТО)

Додека во Загреб навивачи се фрлија во градската фонтана за да ја прослават победата на Хрватска над Бразил, еден трогирчанец се реши влезот во полуфинале на националниот тим да го прослави со главечки скок во Јадранското Море.

Според податоците на Државниот хидрометеоролошки завод, температурата на морето кај Трогир во петокот навечер била 16 Целзиусови степени.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy