Хрватите рушат неславни рекорди !

Хрватите рушат неславни рекорди !

Над 700 регистрирани нови случаи на Ковид 19 во Хрватска за едно деноноќие, објави Н1.

Најпогоден е Загреб со 211 нови случаи. Највени се нови мерки за спречување на ширењето на оваа заразна болест.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds