ХРВАТСКА ќе се бори за финале, го испрати Бразил дома

ХРВАТСКА ќе се бори за финале, го испрати Бразил дома

Хрватска е во полуфиналето на СП откако по пеналите го елиминираше Бразил.

Фудбалската репрезентација на Хрватска приреди сензација и го исфрли Бразил од четвртфиналето на Светското првенство, откако подобро изведуваше пенали со 4-2 (1-1).

Пресметката на „Едукејшн Сити“ во Ал Рајан беше релативно изедначена, но откако дуелот влезе во пенал-рулетот, Хрватите одново ја покажаа својата моќ и го елиминираа големиот фаворит.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy