Им го нападнале синот и им го оштетиле возилото

Им го нападнале синот и им го оштетиле возилото

На улицата „Питу Гули“ во Охрид, вчера, бил нарушен јавниот ред и мир, со физички напад извршен од неколку малолетни лица од кои, две од Дебар, врз 17 годишен малолетник од Охрид. Притоа, тие со тврд предмет извршиле и оштетување на патничко возило сопственост на родителот на малолетникот, информира охридската полиција.

СВР Охрид презема мерки за расчистување на настанот.

извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds