Итен состанок на Филипче со членовите на Комисијата за заразни болести по регистрираните 225 нови случаи со коронавирус

Итен состанок на Филипче со членовите на Комисијата за заразни болести по регистрираните 225 нови случаи со коронавирус

Министерот за здравство Венко Филипче одржува итен состанок со членовите на Комисијата за заразни болести откако денеска беа регистрирани 225 нови случаи позитивни на коронавирус, информираат од Министерството за здравство.

„Во моментов се одржува консултација на Министерот Венко Филипче со членови на Комисијата за заразни болести, каде се анализира актуелната епидемиолошка состојба и зголемениот број на нови случаи со ковид-19. Повеќе информации по завршување на средбата“, велат од Министерството за здравство.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds