„Излези момче“ ечи во Порто: Македонските навивачи во еуфорија

„Излези момче“ ечи во Порто: Македонските навивачи во еуфорија

Голем број македонски навивачи се собрани пред стадионот „Драгао“ каде македонската фудбалска репрезентација денеска против селекцијата на Португалија со почеток во 20:45 часот ќе го одигра одлучувачкиот натпревар за пласман на Светско првенство.
Стадионот во Порто ќе биде исполнет до последното столче, а поддршка нашите репрезентативци ќе имаат од околу 1.500 навивачи на трибините, кои се веќе пристигнати во португалскиот град.

Таму веќе владее вистинска навивачка еуфорија.
Се веат македонски знамиња, се пејат македонски песни. Попладнево ечеше македонската химна, а сега најгласно се пее „Излези момче“…

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy