Израелската полиција вечерва повторно ги нападнаа палестинците во источен Ерусалим (ВИДЕО)

Израелската полиција вечерва повторно ги нападнаа палестинците во источен Ерусалим (ВИДЕО)

Израелската полиција употреби шок бомби за да ги растера Палестинците собрани на портата Дамаск во окупираниот стар град на источен Ерусалим. повредени се 80 лица.

Како што растеше напнатоста во регионот, израелската полиција интервенираше со шок бомби кон Палестинците во просторот за седење пред портата Дамаск.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds