Јавна расправа за општинскиот буџет за 2020

Јавна расправа за општинскиот буџет за 2020

Од локалната самоуправа информираат дека денес, 10 декември (вторник), во малата сала на Општина Охрид ќе се одржи Јавна Расправа за фискалната стратегија и нацрт програмите за буџетот за 2020 година.

Се покануваат претставници од Урбаните и Месни заедници и заинтересирани граѓани да бидат дел од овој настан.

Јавната расправа ќе почне во 19 часот.

Извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds