Кадетската репрезентација ги дозна противниците за СП

Кадетската репрезентација ги дозна противниците за СП

Нашата женска кадетска ракометна селекција ги дозна ривалите во групата за СП кое ќе се одржи во Скопје.

Нашите девојки се во група се селекциите на Иран, Узбекистан и Сенегал. Секако дека ова е лесна група која треба да се помине во првата фаза од Мундијалот.

Првенството ќе се одржи од 30 јули до 19 август, а ќе се игра во сали во главниот град на Македонија.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy