Кај патници кои вчера дојдоа од Италија вечерва се прават тестови за корона – резултати за 4 часа

Кај патници кои вчера дојдоа од Италија вечерва се прават тестови за корона – резултати за 4 часа

Министерството за здравство информира дека во моментов на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје се врши тестирање на корона вирус кај патничка која пристигнала со вчерашниот попладневен лет од Милано во Скопје.

Резултатите ќе бидат готови околу 3 часот после полноќ.

Тестовите кои беа направени денеска, се негативни на коронавирусот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds