Кај Подмолје приведени две лица поради непочитување на забраната за движење

Кај Подмолје приведени две лица поради непочитување на забраната за движење

– На 14-ти март 2021 година, во 22:40 часот, во близина на охридското село Подмолје се приведени се две лица од ресенското село Царев Двор.

– Истите биле приведени поради непочитување на забраната за движење односно на ограничувањето на движење од 22:00 до 05:00 часот, со цел спречување на ширењето на вирусот COVID-19, приведени се две лица од ресенското село Царев Двор. Против нив, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)извор: СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds