Како да испечете костени во тавче?

Како да испечете костени во тавче?

Полека се наближува сезоната на печени костени, па веруваме дека ќе сакате да го испробате овој домашен рецепт.

Ви треба само едно тавче, пакетче крупна морска сол и костените кои сакате да ги потпечете.

Постапката трае 30-тина минути, а костените добиваат крцкава текстура.

Потребно е само во едно подлабоко тавче да ставите слој од морската, крупна сол, доволно да ја покрие површината на садот.

kako-da-ispecete-kosteni-vo-tavce-03.jpg

На неа наредете ги костените кои претходно сте ги засекле по средината и поклопете со капак.

Ви треба само едно тавче, пакетче крупна морска сол и костените кои сакате да ги потпечете.

Постапката трае 30-тина минути, а костените добиваат крцкава текстура.

Потребно е само во едно подлабоко тавче да ставите слој од морската, крупна сол, доволно да ја покрие површината на садот.

kako-da-ispecete-kosteni-vo-tavce-03.jpg

На неа наредете ги костените кои претходно сте ги засекле по средината и поклопете со капак.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds