Како изгледа Газа по најновите израелски напади?

Како изгледа Газа по најновите израелски напади?

Жителите на населбата Сабра во Газа од утринава се на улиците проценувајќи ја штетата направена по израелските напади кои беа извршени рано утринава.

Во авионските напади загинаа 40 Палестинци, што е најкрвавиот напад откако почна судирот. Десетина се водат како исчезнати, а веројатно се наоѓаат под урнатините.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds