Какво време не очекува до петок?

Какво време не очекува до петок?

Во следните два дена, утре и во среда, ќе има повремени локални врнежи претежно од снег со послаб интензитет. Ќе дува засилен северен ветер.

Од четврток ќе има стабилизирање на времето со пораст на дневните температури, додека утринските до крајот на работната недела насекаде ќе бидат под нула.

Еве какво ќе биде времето до петок.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds