Калин Ивановски се пласира во второ коло на Вимблдон за јуниори

Калин Ивановски се пласира во второ коло на Вимблдон за јуниори

Македонски тенисер Калин Ивановски избори пласман во второто коло на јуниорскиот турнир на Вимблдон.

Македонецот попладнево за еден час и 51 минута го совлада Лука Поу со 2:1, по сетови 3:6, 6:4 и 6:2.

Во 1/16 финалето Ивановски ќе се сретне со победникот од мечот меѓу Родриго Пачеко-Мендез (Мексико) и Алесио Базиле (Белгија). (МИА)

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds