Камион се преврте кај аеродромот во Охрид

Камион се преврте кај аеродромот во Охрид

Сообраќајна несреќа пред Охрид. Камион со странски регистарски таблички се преврте кај Охридскиот аеродром. Нема информации за повредени лица.

Истрагата ќе ги уврди причините за несреќата.

Извор:news1.mk

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds