Казна за 26 возачи во Струга, возеле побрзо од пропишаното

Казна за 26 возачи во Струга, возеле побрзо од пропишаното

На 3-ти мај 2021 година, на подрачјето на СВР Охрид спроведени се засилени сообраќајни акциски контроли.

– Притоа, санкционирани се 77 возачи на патнички возила кои ја пречекориле дозволената брзина на движење, и тоа во Охрид 14, Струга 26, Кичево 16, Дебар 21, информираат од МВР.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds