Казни за 706 лица за неносење маски

Казни за 706 лица за неносење маски

Во изминатото деноноќие  на територијата на Македонија на 274 лица им се издадени решенија за изолација, а 255 лица потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР.

Од страна на полициски службеници извршени се  контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што утврдено е дека четири лица не ја почитувале мерката за изолација.

Исто така по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 706 прекршоци.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds