Ким Јонг Ун нареди заплена на сите кучиња – постои сомнеж дека ќе завршат на трпеза

Ким Јонг Ун нареди заплена на сите кучиња – постои сомнеж дека ќе завршат на трпеза

Ким уште во јули издаде наредба за издвојување на домашните миленици, а тогаш тој тврдеше дека тие се дел од расипничкиот тренд на буржоаската идеологија, објави јужнокорејскиот весник „Чосун Илбо“.

Лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун, наредил заплена на сите домашни миленичиња во земјата, тврдејќи дека кучињата претставуваат западна декаденција, но како што јавува „Њујорк Пост“, најверојатно животните ќе завршат на трпеза.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds