Коалицијата Алтернатива-Алијанса за Албанците во посета на Лабуништа

Коалицијата Алтернатива-Алијанса за Албанците во посета на Лабуништа

Коалицијата Алтернатива-Алијанса за Албанците денес во спортската сала во Лабуништа одржаа средба со граѓаните на Лабуништа и околината. На средбата беа присутни лидерот на Алтернатива г. Африм Гаши, лидерот на Алијанса за Албанците г. Зијадин Села, носителот во петтата изборна единица г. Сурија Рашиди како и други членови на потесното раководство.
Во своите говори се осврнаа на програмата на партијата нивните цели и сите заеднички ја побара довербата од Лабуништани за престојните предвремени парламентарни избори 2020 год.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds