Кои се најдобрите ски центри во светот

Кои се најдобрите ски центри во светот

Зима, снег, скијање, одмор на планина… на секој му фали ова. Оваа година за жал можеби би останале дома и не би можеле да уживаме во некое од омилените места за скијање оваа сезона, поради пандемијата, но сепак тоа нема да не спречи вака да си замислуваме.

Еве кои се најдобрите ски центри во светот.

South Lake Tahoe, California

Cervinia, Italy

Karuizawa, Japan

Metsovo, Greece

Bretton Woods, New Hampshire

Kitzbühel, Austria

Glencoe, Scotland

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds