Комисијата предложи да се укине мерката барање на сертификати при влез во објекти

Комисијата предложи да се укине мерката барање на сертификати при влез во објекти

Комисијата за заразни болести денеска на седница предложило да се укине мерката за барање на сертификати при влез во објекти, дознава ТВ21 од свои извори.

Членовите на Комисијата се очекува на прес конференција да ги соопштат одлуките донесени на седница.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds