• 22/09/2020

Коронавирусот се шири низ САД

 Коронавирусот се шири низ САД
loading...
Advertisement

Бројот на починати лица од коронавирусут во САД се зголеми на 12. Од 12 починати, 11 се од Вашингтон и еден е од Калифорнија, пренесува Ројтерс.

Коронавирусот во САД се шири брзо и досега има над 200 потврдени случаи на болеста.

Компаниите „Фејсбук“, „Гугл“ и „Мајкрософт“ чие седиште е во Сиетл, но и многу други помали фирми од сојузната држава Вашингтон, им наложија на своите вработени да работат од дома.