Кошаркарките загубија од Белгија со 71 поен разлика

Кошаркарките загубија од Белгија со 71 поен разлика

Македонските кошаркари доживеаа дебакл и беа поразени од репрезентацијата на Белгија со убедливи 112:41.

Освен Антиќ и Стојановска, погодија и Хемпе и Кметовска, но во белгиската селекција имаше дури пет кошаркарки со двоцифрен број на поени.

Ги предводеше нивниот лидер, Ема Месеман која во три одиграни четвртини комплетираше 15.реализации. На крајот. Антиќ дојде до 15.поени, Стојановска имаше 14, но изостана поенерска поддршка за нив од соиграчите.

Следниот меч го играме против Германија на домашен терен во недела.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy