Крадец го скршил излогот и ограбил дуќан во Струга

Data thief stealing DVD from laptop.

Крадец го скршил излогот и ограбил дуќан во Струга

Изутринава околу 4.10 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека едно лице со употреба на тврд предмет го скршило стаклото од излогот на продажен објект на ул.„Маршал Тито“ во Струга и одзело производи. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds