Краткотрајни прекини на сообраќајот на патот Кичево – Охрид

Краткотрајни прекини на сообраќајот на патот Кичево – Охрид

На патниот правец Кичево – Охрид кај селото Врбјани денеска ќе има краткотрајни прекини на сообраќајот во времетраење од 10 до 15 минути.

Авто мото сојузот на Македонија информира дека прекините ќе бидат од 12 до 15 часот поради изведување работи на пат.

На останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива непречено по претежно суви коловози.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds