Кражба во црква во Вевчани

Кражба во црква во Вевчани

На 24.02.2021 во полициското одделение Велешта, пријавено е дека околу 21.40 часот непознат сторител влегол преку незаклучената врата во црквата „Свети Варвара“ во Вевчани и одзел пари. Увид на местото извршила увидна екипа од ОВР-Струга и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds