Кражба во црквата во Радожда

Кражба во црквата во Радожда

И.П.(41) од струшкото село Радожда вчера во полициска станица Струга пријавил дека во временски период од 14.30 до 15 часот во црквата „Света Недела“ во село Радожда непознати сторители влегле во црковниот објект и од метална каса одзеле пари.

Извршен е увид на местото на настанот при што пронајдени се одземените пари кои се предадени на одговорно лице во црквата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds