Кривична пријава украл ташна на плажа во Струга и го нападнал сопственикот

Кривична пријава украл ташна на плажа во Струга и го нападнал сопственикот

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнени дела „кражба“ и „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“, ОВР Струга поднесе кривична пријава против И.А.(23) од од Штип. Тој, на 10.07.2021 година, на плажа во Струга, искористил згодна прилика и бесправно одзел машка ташна во која имало пари и мобилен телефон а потоа физички го нападнал сопственикот кој го забележал при вршење на кражбата.

Извор: СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds