Кривична пријава  против лице кое извршило  „разбојништво“

Кривична пријава против лице кое извршило „разбојништво“

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.Н.(29) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“. Пријавениот, на 29.12.2019 околу 05.40 часот во населбата „Грашница“ во Охрид, со остар предмет ја нападнал Ј.С.(66) од Охрид по што и ја одзел чантата во која имало пари и два мобилни телефони. На Д.Н. му е одредена мерка притвор од 30 дена.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds