Кривична пријава против лице кое вршело „неовластено снимање“

Кривична пријава против лице кое вршело „неовластено снимање“

Секторот за внатрешни работи Охрид ќе поднесе кривична пријава против М.Н. од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено снимање“. На 24.01.2020 околу 23.00 часот, тој неовластено снимал полициски службеници додека извршувале службени дејствија-контрола во угостителски објект во Охрид .

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds