Кривична пријава против лице за „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги,  психотропни  супстанци и прекурсори“

Кривична пријава против лице за „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против М.М.(33) од струшкото село Радолишта поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 04.09.2019, при извршен претрес во неговиот дом, пронајдени и одземени се 16 шишенца со раствор на метадoн и марихуана.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds