• 27/09/2020

Кривична пријава против Охриѓанец кај кого е пронајдена марихуана

 Кривична пријава против Охриѓанец кај кого е пронајдена марихуана
loading...
Advertisement


СВР Охрид поднесе кривична пријава против Р.С.(43) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 01.02.2019 на ул.,,Крали Марко“ во Охрид, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.