• 21/09/2020

Кривична пријава за две лица поради марихуана

 Кривична пријава за две лица поради марихуана
loading...
Advertisement

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против А.Ј.(34) од с.Тимјаник, неготинско, и Р.Р.(48) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 03.08.2019 на ул.„Партизанска“ во Струга, полициски службеници извршиле преглед на пријавените и на патничко моторно возило „мерцедес“, управувано од Р.Р., при што кај нив пронашле и одзеле марихуана и дробилка со остатоци од марихуана.

Извор: opserver.mk