Кривична пријава за стружанец кој измамил жител на Подмоље

Кривична пријава за стружанец кој измамил жител на Подмоље

– СВР Охрид поднесе кривична пријава против 59-годишниот Ш.А. од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“.

– Во почетокот на октомври 2020, пријавениот се договорил да направи кровна конструкција на помошна просторија од куќа во охридското село Подмоље, оза што однапред му биле исплатени средствата од страна на лицето С.Г. од ова село. По настаната расправија со нарачателот, пријавениот со целокупниот градежен материјал си заминал, без да ги врати парите на С.Г., информираат од МВР.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds