Кривична за лице од струшко поради „изнуда“

Кривична за лице од струшко поради „изнуда“

ОВР Струга до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против 39-годишно лице од струшкото село Велешта, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „изнуда“.

Тој, на 10.10.2020 година во Струга, пресретнал 59-годишен жител на селото Франгово и упатувајќи закани, побарал да му го исплати наводниот паричен долг од неговиот син во износ од 20.000 швајцарски франци, информира СВР Охрид.

Извор:СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds