• 02/04/2020
 Кривична за стружанец кој градел објект за домување без одобрение

Кривична за стружанец кој градел објект за домување без одобрение

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 49-годишно лице од струшкото село Мислодежда поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Како што информираат од МВР, пријавениот на улицата „Мислешевски пат“ во Струга, започнал да гради објект за домување, без претходно добиено одобрение за градба.

извор:OhridNews

Digiqole ad

Можеби ке те интересира