Кривична за стружанец кој градел објект за домување без одобрение

Кривична за стружанец кој градел објект за домување без одобрение

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 49-годишно лице од струшкото село Мислодежда поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Како што информираат од МВР, пријавениот на улицата „Мислешевски пат“ во Струга, започнал да гради објект за домување, без претходно добиено одобрение за градба.

извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds