• 26/09/2020

Кривична за стружанец кој нападнал вработен во хотел

 Кривична за стружанец кој нападнал вработен во хотел
loading...
Advertisement

ОВР Струга поднесе кривична пријава против (31) годишен Стружанец, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

Тој, на 4-ти април годинава во 12:30 часот, по вербална расправија со вработен во хотел во Струга, го нападнал со железна шипка.