Кривични пријави за 17 лица – не го почитувале полицискиот час

Кривични пријави за 17 лица – не го почитувале полицискиот час

СВР Охрид, СВР Тетово и СВР Куманово поднесоа кривични пријави против Н.К.(58) од Штип,  С.Ј.(59), Р.Ч.(30) и З.К.(55) од Охрид, Ј.Х(48) од Русија, М.Д.(20), Б.В.(24), Д.Ј.(20) и А.Л.(23) од Дебар, С.М.(54), А.В.(18) и А.Ц.(27) од Кичево, С.И.(24) од с.Стрелци, кичевско, С.А.(24) од с.Трново, гостиварско, М.И.(22) од Гостивар, Г.А.(34) од с.Чегране, гостиварско и Ф.Г(27) од Куманово, поради постоење основи на сомнение сторени кривични дела „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“.

Пријавените, во периодот од 14.03. до 19.04.2021 година, без дозвола за движење се движеле за време на ограничувањата дадени од страна на Владата на Република Северна Македонија во периодот од 20.00 до 05.00 часот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds