Крводарителска акција во понеделник во Струга

Крводарителска акција во понеделник во Струга

Црвен крст-Струга организира крводарителска акција. Истата ќе се одржи во Полициската станица во Струга во понеделник, 28.06.2021 година, во период од 09:00 до 13:00 часот. Од Црвен крст ги повикуваат сите хумани граѓани да даруваат крв и на тој начин да допринесат во спасување и продолжување на животи.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds