Кучиња скитници каснаа граѓани во Струга и Велес

Кучиња скитници каснаа граѓани во Струга и Велес

На 02.04.2021 во 12.30 часот во Полициската станица Струга, Н.Т.(55) од Струга пријавила дека на ул.„Партизанска“ била касната од куче скитник.

На 02.04.2021 во 13.20 часот во СВР Велес, Ј.С.(54) од Велес пријавил дека на ул.„Нада Бутникошарева“ бил каснат од куче скитник.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds