Лабуништа го одигра и вториот конторлен натпревар

Денес со почеток во 12:00 фудбалерите на ФК Лабуништа одиграа интернационален тест натпревар со Кораб од Албанија кој натпреварот го одиграа на вештачка трева. Избраниците на Пепи Џигероски поведоа во текот на првтото полувреме со прецизно изведениот пенал на Пајазит Салиу додека пак екипата на Кораби изедначи во вториот дел од натпреварот во кој беа направени неколку измени, ротирајќи ги сите фудбалери што ги има на располагање. За Лабуништа ова беше втор контролен натпревар во кој се спремаа за втората рунда од сезоната…

Ирфан Даноски

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds