Лабуништа го победи Вардар Форино (ВИДЕО)

Лабуништа го победи Вардар Форино (ВИДЕО)

Во втората Македонска лига регион запад беше комплетирано 12 коло. Екипата на Лабуништа се радуваше на победа во ова коло, совладувајќи го тимот на Вардар Форино со 1-2 на гистински терен. Стрелци на головите за Лабуништа беа Сунај Хасан во 31. минута и Михајло Јакимоски во 85. Со оваа победа Лабуништа се искачи на втората позиција со 21 бод еден помалку од екипата на Скопје која има 22 бода.

На денешниот наптревар екипата на Лабуништа ја бодреше навиваќката група Gmeceri – Labunista

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds