Лабуништа, гори депонијата над “КРАСТА”

Лабуништа, гори депонијата над “КРАСТА”

Денес попладневно се запали дивата депонија над Лабуништа кај местото викано “КРАСТА”.

Пожарот е целосно изгаснат и спречено е негово ширење.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds