Лабуништа ја совлада Ренова

Лабуништа ја совлада Ренова

Второлигашот Лабуништа беше подобар од прволигашот Ренова на денешниот пријателски натпревар одигран во Охрид.

Победа на членот на втората лига запад од 0:1 со гол во 55. минута на Петар Љамчевски.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds