Лабуништа повторно под отровен чад гори Депонијата (ВИДЕО)

Лабуништа повторно под отровен чад гори Депонијата (ВИДЕО)

Депонијата, лоцирана над Лабуништа гори.

Мештаните се жалат на густиот чад и непријатната миризба, која од синоќа се ширела од местото, каде години наназад се депонира отпадот од домаќинствата.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds