Лабуништа се засили со Донарт Бајрами

Лабуништа се засили со Донарт Бајрами

Екипата на Лабуништа, еден од најсериозните кандидати за првото место во Втората лига – Запад и влез во елитата, деновиве почна со засилувањата во зимскиот преоден рок. Прво ново име е Донарт Бајраи, кој доаѓа од тимот на Кораб од Дебар. Станува збор за млад  играч, кој има само 20 години и треба да го засили ростерот на тимот на Лабуништа. Во текот на следните денови, така барем најавуваат од клубот, Лабуништа ќе се обиде да ангажира уште две до три квалитетни нови имиња.

Моментално Лабуништа е на четвртото место со 24 бодови, три помалку од лидерот Пелистер.

Извор:sportmedia.mk

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds